Kurátor workshop

KURÁTOR WORKSHOP

/ LÉGY TE IS KURÁTOR! – HÁROM RÉSZBŐL ÁLLÓ BEVEZETÉS A KURÁTORI MUNKA IRÁNT ÉRDEKLŐDŐKNEK

/ A Kortárs Műgyűjtő Akadémia (CCA) 2020 tavaszán limitált létszámmal (maximum 15 fő) kurátor workshopot indít a kortárs művészetet szeretőknek.

/ Az általunk először 2019-ben szervezett workshop eredetileg a kortárs műgyűjtésbe bevezető kurzusunk része volt, de a nagy érdeklődésre való tekintettel – továbbfejlesztett változatát – önálló projektként indítjuk újra, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegyük.

/ Miből lesz a kiállítás?

/ Amit mindig is meg akartál kérdezni, de nem volt kitől:

/ Mitől függ, hogy mely alkotások kerülnek egymás mellé? Hogyan alakul ki egy kiállítási koncepció? 

/ Milyen fázisokon keresztül formálódik egy kiállítás az első ötletektől a műtárgyak szállításán és kicsomagolásán át az installálásig?

/ Egyáltalán mi a feladata a kurátornak?

/ Ha mindig is érdekelt, hogy hogyan születik meg egy kiállítás, akkor itt a lehetőség, hogy Te is megtervezd a saját gyűjteményi kiállításodat és makett méretben meg is valósítsd!

/ A kurzusról

/ Tanfolyamunk 3 részből épül fel. Az első, három hetes, távoktatási szakasz a workshop-vezetők által összeállított feladatcsoportok önálló megoldásából áll.

/ Az első szakaszban feltérképezheted a magyar kortárs szcéna fiatal- és középgenerációs művészeinek munkáit, és összeállíthatod az áhított virtuális gyűjteményedet. Megismerkedsz a kiállítóterekkel és intézményekkel, hogy a kollekciód számára kiválaszthasd vagy megtervezhesd a legmegfelelőbbet.

/ A kurzust vezető szakemberek figyelemmel kísérik a munkádat, ellátnak információkkal és ha kell, segítséget nyújtanak. A második rész előtt pedig – az általad preferált munkák és intézmények figyelembevételével – kijelölik, hogy a workshopon együttműködő teamek közül melyikben és kikkel dolgozol majd együtt.

/ A második szakasz 1,5 órás közös élő munkából áll, amely maga is két részből tevődik össze. Az első fele egy a kurzusvezetők által tartott elméleti prezentáció, amelynek során konkrét példákon keresztül ismerheted meg egy kiállítás ütemezését, és a tértípusok, a térrendezés, a falszín, a megvilágítás, a feliratok, a posztamensek, vitrinek stb. nyújtotta lehetőségeket. Ezután a 3-5 fős csapatok megalkotják a saját kiállítási koncepcióikat, amelyek alapján majd a kiállítás-építést a harmadik szakaszban megvalósítják.

/ A harmadik szakasz maga a makettezés, kb. 2,5 óra: a kiállítóterek megépítése, az installálás, a címadás, a célcsoport meghatározása, kísérőprogramok, a reklám tervezése.

/ A kurzus célja: hogy megismerd egy kiállítás születésének folyamatát, a kurátori tevékenység alapjait, és magad is kompetenciákat szerezz, mind műtárgyaid otthoni installálásához, mind nyilvános reprezentációjához, valamint eszközöket kapj a kortárs kiállítások értelmezéséhez.

/ A kurzus követelményei: nyitottság és motiváció. A részvételhez nem szükséges semmilyen művészeti, kurátori előképzettség. A workshop során 3-5 fős csapatokban dolgoznak majd a résztvevők.

/ Kinek ajánlott? Minden a kortárs művészet világa iránt érdeklődőnek, leendő vásárlónak, gyűjtőnek, diákoknak, potenciális befektetőknek, művészetközvetítőknek, kulturális szakembereknek vagy egyszerűen a művészet szerelmeseinek.

/ A workshopot vezetik: Készman József, művészettörténész, kurátor (a Ludwig Múzeum Gyűjteményi, Kiállítási és Tudományos Főosztály vezetője), D. Nagy Heléna, múzeumpedagógus, kurátor és Somogyi-Rohonczy Zsófia, művészettörténész, múzeumpedagógus, kurátor.

/ Tájékoztatunk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvételek készülhetnek, amelyből a CCA részleteket használhat fel a Kortárs Műgyűjtő Akadémia és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Az eseményeinken való részvételeddel elfogadod, hogy a felvételeken Te is feltűnhetsz, de sem a CCA-val, sem a CCA által jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhetsz.

/ Az adatvédelmi nyilatkozat elfogadásával hozzájárulsz, hogy az alábbi adatokat a Kortárs Műgyűjtő Akadémia megőrizhesse, kizárólag abból a célból, hogy a későbbiekben további programokkal kapcsolatos információkat juttathasson el részedre. Adataidat harmadik fél részére nem adhatja át, illetve más célból nem használhatja fel.

/ Alapvető információk

/ A workshop ütemezése:

1. szakasz – távoktatással: 2020. február 25-i kezdéssel

A személyes jelenlétet igénylő:

2. szakasz – március 17-én (kedden) 17.30-19.00 óráig
3. szakasz – március 24-én (kedden) 17.30-20.00 óráig

Maximális létszám: 15 fő

Jelentkezési határidő: 2020. február 24. déli 12.00 óra

A workshopon való részvétel díja: 125 000.-Ft

Valamely CCA-kurzust végzetteknek: 105 000.-Ft

Egyszerre csak egy kedvezmény érvényesíthető!

    Jegytípus választása:

    Jegytípus választása:

    Résztvevők adatai:


    Jegyvásárló adatai:










    Számlázási adatok:


    Fizetési lehetőségek:

    (Részletfizetési kérelem elküldése itt.)


    Ajándéknak szánod a kurzust? (Jelöld be az „Igen”-t, ha szeretnéd, hogy a jegyet szép utalvány formájában postázzuk.)


    Megjegyzés (opcionális):



    Összesen:

    Korábbi CCA-hallgató, 1db: 105.000 Ft

    Összesen:

    Új CCA-hallgató, 1db: 125.000 Ft

    Összesen:

    Párosjegy: -15% (2db) jegy: 212.500 Ft

    Összesen:

    3 fő esetén: -20%: 300.000 Ft

    Összesen:

    4 fő esetén: -25%: 375.000 Ft

    Összesen:

    Diákkedvezmény: -50% (26 éves korig) 62.500 Ft

    Összesen:

    Nyugdíjas kedvezmény: -40% 75.000 Ft

    Ha többet akarsz tudni a kortársról, iratkozz fel hírlevelünkre!
    Adatvédelmi hozzájárulás

    MÉDIAMEGJELENÉSEK:

    PARTNER GALÉRIÁK:

    TOVÁBBI PARTNEREINK:

    Image